SlovenskýSlovenskýEnglish

Šport

DEŇ DETÍ - 4. júna 2016

Ani sme sa nenazdali a rok ubehol ako voda. Deti boli plné očakávaní, aký bude tohoročný Deň detí a kedy sa to všetko konečne začne. Organizátori už od skorého rána pripravovali stánky s občerstvením a varili guláš. Postupne sa pridali aj mamičky a staré mamy, ktoré pripravovali súťažné disciplíny a vecné výhry. Veľkou atrakciou boli nafukovacie hrady, pre deti v troch vekových kategóriách, takže si bolo z čoho vyberať. V úvode všetkých privítal starosta obce a poprial deťom veľa úspechov pri zvádzaní súbojov v športových disciplínach. Deti boli správne nažhavené, lebo niektoré displíny vyhrali naozaj len o ten povestný chĺpok. Nálada bola výborná aj s prispením rodičov a starých rodičov. Po poctivo odvedených súťažiach dobre padol aj chutný guláš, výborné koláčiky nachystané ženičkami. Nakoniec si deti užili aj opekačku, ktorú síce trochu prekazil nečakaný dážď. Napriek tomu si deti deň užívali a organizátori mali dobrý pocit z úspešne pripravenej akcie a z radosti detí. Starosta obce aj touto cestou ďakuje všetkým, ktorí sa akokoľvek pričinili a pomohli pri príprave a priebehu tejto akcie.

Deti sa znovu dočkali svojho dňa

Po roku bol opäť Deň detí, na ktorý sa s radosťu pripravovali najmä deti, ale aj organizátori. V sobotu 30. mája 2015 na futbalovom ihrisku v Hornom Piale sa rozžiarilo šťastím veľa párov očí.  Hlavný program sa začal o 11:00 hod. súťažami v rôznych disciplínach, čo už je u nás tradíciou. Povzbudzovanie kamarátov dáva súťažiacim patričný náboj a adrenalín. Ako to býva zvykom, vyhrať môže lej jeden. Sklamanie  však rýchlo upadlo, keď odmeny dostali nie len víťazi, ale aj porazení. Pokým deti súťažili, dospeláci pripravovali maškrty pre všetkých.

Program spestrili koníky na jednej strane ihriska a na druhej strane zase nafukovacie atrakcie. Deti sa neúnavne presúvali zo šmýkačiek ku koníkom a naspäť do podvečerných hodín. O dopĺňanie energie sa postaral aj náš šikovný a osvedčený kuchár Janko Krivočenko, ktorý uvaril vynikajúci guláš.  Všetko akosi prirýchlo prebiehalo za krásneho slnečného počasia... ale vraj nevadí, hovorili deti pri opekaní špekačiek, veď o rok si to určite zopakujeme. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorý prispeli k tomuto krásnemu podujatiu svojou prácou a sponzorskými darmi.

Veselý deň detí 2014

V sobotu 31. mája 2014 sa na futbalovom ihrisku konal športový deň pri príležitosti Dňa detí. Už týždeň vopred sa pripravovali najmenší na rôzne disciplíny a hlavne v presvedčení, kto bude lepší ako ten druhý. Napätie sa dalo krájať s príchodom 13.-tej hodiny, keď sa akcia začínala.

Starosta obce privítal všetky deti, rodičov aj starých rodičov a poprial súťažiacim veľa úspechov. Súťaže detí viedli a moderovali p. Marianna Krekovičová (Húdiková), Mirka Maračeková a Zuzka Krivočenková (Mozdíková).  Nálada bola po celý čas výborná. Víťazi všetkých disciplín boli odmeňovaní vecnými cenami, ako aj sladkými maškrtami. Športové zápolenie ukončili policajní kynológovia ukážkami výcviku služobných psov, čo malo veľkú odozvu ako u detí, tak aj u dospelých. Vďaka patrí policajnému riaditeľstvu v Leviciach, ktoré umožnilo takútu prehliadku priamo v našej obci.

Vyvrcholením tohto krásneho dňa bola opekačka pri vatre. Prajeme si, aby takýchto pekných dní v našej obci bolo čo najviac. Ďakujem všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, hlavne kuchárom, Jankovi Krivočenkovi, Ernestovi Maračekovi, Marianovi Húdikovi a Alexandrovi Vargovi, rovnako aj ženám Margite Maračekovej, Margite Balážovej, Margite Majóovej a Eve Húdikovej. Ďakujem aj sponzorom, ktorí chceli zostať v anonymite.  Dovidenia o rok ...
Ľudovít Húdik, starosta obce

Biliardový turnaj v PUB-e u Terky

Dňa 15.11.2013 sa uskutočnil v PUB-e u Terky 1. ročník biliardového turnaja, ktorého sa zúčastnilo 16 hráčov z Horného Pialu a z okolitých obcí. Prvé miesto si vybojoval Matej Nagy a druhé miesto získal Peter Levák, obaja z našej obce. 

Táto zábava sa teší veľkej obľube v kruhu mladých, preto sa už teraz tešia na usporiadanie 2. ročníka takto o rok.  Za účasť všetkým ďakuje usporiadateľka Terézia Mrázová.

Príjemné stretnutie starých priateľov na hodovú sobotu v Hornom Piale

V sobotu  7.9.2013 sa na miestnom futbalovom ihrisku postavili proti sebe starí páni domáceho mužstva proti tímu zo susedného Loku. Futbalový zápas sa odohrával v priateľskej atmosfére, keď súperi boli ešte pred pár rokmi aj spoluhráčmi v niektorých z futbalových mužstiev. Ale napriek tomu, rivalita susedského derby sa dala cítiť. Zápas mal výbornú atmosféru aj vďaka vynikajúcemu počasiu a peknej diváckej kulise. Šťastnejší na konci zápasu boli hosťujúci hráči, ktorí u nás zvíťazili  tesne, ale zaslúžene 3:2. Po zápase si potom v priateľskej atmosfére spolu pri guláši a vínku posedeli a pospomínali na mladé časy.

V tej chvíli už na ihrisku kopali jedenástky naše ženy, mamičky proti družstvu slobodných dievok. Do brány sa postavil dlhoročný brankár Ľudovít Rajčáni, a veru dámam toho veľa nedaroval. Predsa sa našli na oboch stranách dobré strelkyne, ktoré ho s rutinou prekonali. Spomedzi  mamičiek sa stala víťazkou Erika Sléherová a spomedzi slobodných dievčat Alžbeta Berkyová. Víťazky si z rúk starostu obce mohli prevziať krásne ceny – orchidey. Veľkým potleskom diváci ocenili najstaršiu hráčku p. Alžbetu Janicskovú, ktorej sa ušla sladká odmena. Touto cestou jej prajeme veľa zdravia a elánu do ďalších rokov.

Porota zložená z ložená z mužstva starých pánov z Loku vybrala aj najsexi mamičku a najsexi slobodné dievča. Víťazkami sa stali a sexi spodnú bielizeň starosta odovzdal p. Kristíne Horváthovej a sl. Milene Berkyovej. 

Na konci tohto príjemného popoludnia boli vyhlásené výsledky súťaže o najkrajšie vyzdobený balkó a okno kvetinami. Nezávislá porota v zložení p. Rosipalová a p. Drieňovská z Ine to mala ťažké, ale nakoniec vecnými cenami ocenili p. Evu Tokolyovú a p. Ruženu Juhásovú. Blahoželáme a tešíme sa na budúcoročné kvetinové leto v našej obci.
Starosta obce p. Ľudovít Húdik ďakuje všetkým, ktorí sa pričinili o organizáciu úspešného podujatia.

Bolo to skvelé podujatie

3. ROČNÍK TURNAJA V PLÁŽOVOM VOLEJBALE V HORNOM PIALE POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV

Dňa 17.8.2013 sa v Hornom Piale uskutočnil už po 3. krát turnaj v plážovom volejbale, ktorého sa zúčastnilo 6 mužstiev. Sily si zmerali hráči z  Levíc, z Dolného Pialu, z Ine a 3 mužstvá domácich. Prvenstvo a najkrajšiu trofej si právom získali Levičania v obsadení Hlinka K., Košík M., Moravčík V., Baláž M. Na druhom mieste sa umiestnili hráči z Dolného Pialu v obsadení Pakšiová D., Trgiňa, Kašová M., Kašová M. ml., Blažovič F. K ich vynikajúcim výkonom im môžeme len blahoželať. Krásne tretie miesto si vybojoval tím p. starostu obce v obsadení Húdik Ľ., Húdik M., Maczák P., Balla Zs. K tomuto úspechu aj im srdečne gratulujeme. Statočne bojovalo aj družstvo z Ine (Laurenčík, Budzáková J., Zlatnická K., Zlatnická A., Jablonský V.), ktoré sa umiestnilo na 4. Mieste. Chlapci z tímu „Bad Boys“ ( Majó E., Levák P., Krivočenko J., Maczák Zs., Nagy M., Baranyaiová N.) nemali svoj deň. Snažili sa zo všetkých síl, ale šťastena sa od nich odvrátila. Nevadí chlapci, o rok to bude určite lepšie. Na poslednom mieste sa umiestnili naši najmladší , mužstvo „Gypsy“ (Kuba P., Vajs., Vajs M., Vajsová D.)  Nie je dôležité vyhrať, ale hrať, boli ste všetci úžasní.

Starosta obce touto cestou ďakuje všetkým hráčom za účasť a organizátorom, ktorí priložili ruku k dielu za ďalšiu vydarenú akciu. Veď nešlo len o ceny ale najmä o krásne spoločne prežité športové popoludnie.
Dovidenia o rok !

Turnaj v plážovom volejbale

Stalo sa už tradíciou a veľmi obľúbenou, že mládež z Horného Pialu spolu spolu s predsedom komisie pre šport a kultúru, poslancom obecného zastupiteľstva p. Ervinom Majóm organizovať turnaje v plážovom volejbale. V sobotu 6. Júla sa i na miestnom ihrisku pre plážový volejbal  konal turnaj v rámci obce.  O súťaženie bol veľký záujem, veď sa prihlásilo až  6 mužstiev. Prihlásili sa chlapci aj dievčatá mladšieho veku, ale neodťahovali sa ani tí skôr narodení. Aj keď nešlo o veľa, sú si vedomí, že pre svoje zdravie urobili niečo prospešné. Mládeži išlo o viac, lebo víťazné družstvo bude reprezentovať našu obec v turnaji medzi obcami, ktorý sa má uskutočniť v auguste t.r.

Víťazom tohto turnaja sa stalo mužstvo „Gipsi“ v obsadení Paktrik Kuba, Lukáš Nagy, Michal Vajs a Dagmar Vajsová, ktorí vo finále zdolali mužstvo „Bad boys“ v obsadení Ján Krivočenko, Peter Levák, Matej Nagy, Zsolt Macák na striedačku s Ervinom Majó, Norbert Baranyai, ktorí boli veľkými favoritmi na víťazstvo. Branzovú priečku získalo mužstvo „Smiešny tím“ v obsadení Ladislav Varga, Dávid Kálnay, Miroslav Šveda, Peter Szilva. Srdečne blahoželáme nielen víťazom, ale všetkým zúčastneným, veď boli skvelí, za čo ich obecenstvo neraz odmenilo veľkým potleskom. Výbornú náladu dopĺňalo skvelé počasie, chladené nápoje a chutný guláš, za ktorý patrí vďaka kuchárovi Jánovi Krivočenkovi.

Naši mladí sa ne ajú zahanbiť, dokázali opäť, že vedia priložiť ruku k dielu, že vedia byť súdržní a jednotní. Želáme im ešte veľa takýchto dobre a úspešne zorganizovaných podujatí.

VYDARENÝ TURNAJ V STOLNOM TENISE

V sobotu 22.3.2013 sa v kultúrnom dome v Hornom Piale konal stolnotenisový turnaj s bohatým zastúpením hráčov z nášho okresu. Do turnaja sa zapojili títo hráči: M.Potočka, A. Szilva, Z. Szilva,  I.Kelemen, P.Dudáš, Zs.Macák, P.Levák, E.Majó, J.Krivočenko, M.Kuba, P.Kuba, R.Bokkon st., R.Bokkon ml., L. Nagy, M.Nagy, J.Baláž, P.Vicze a F.Bajnovič.

Podujatie sa začalo vyžrebovaním hráčov o 10:00 hod. V dvoch skupinách sa odohralo množstvo zaujímavých zápasov, aby sa nakoniec postupným vyraďovaním v neskorších večerných hodinách do samotného finále sa dostali tí najlepší. A ako to už pri takýchto zápoleniach býva, zažije sa veľa zábavy, ale aj sklamania z prehratých zápasov. Prekonávať sklamania pomáhal dúšok kvalitného vínka. Dobrú náladu dotvárala vôňa guláša, ktorý si zúčastnení veľmi pochvaľovali. Úroveň turnaja gradovala až do samého finále, v ktorom bol šťastnejší a zaslúžene vyhral M.Potočka. Na druhom mieste skončil A.Szilva a na treťom mieste Z.Szilva.  Zemiaková medaila sa ušla I.Kelemenovi.

Poďakovanie patrí organizátorom, členom komisie pre kultúru a šport E.Majóovi a P.Levákovi , ako aj sponzorom akcie. Vecné ceny venovala  obec Horný Pial , v ktorej mene ich víťazom odovzdal poslanec  E.Majó.

Športu zdar !